Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Egzamin gimnazjalny matematyczno-przyrodniczy: "To był horror!"

Utworzony przez fg, 28 kwietnia 2010 r. o 15:04
mam pytanie. Jądro atomowe izotopu pewnego pierwiastka ma masę 14u i zawiera 8 neutronów. Jest to jądro izotopu azotu czy węgla? Bo gdzie nie spojrzę to inna odpowiedź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
raczej węgla :/ bo liczba protonów wychodzi 6, czyli węgiel...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile wam za egzamin, oceny i konkursy razem wyjdzie prawdopodobnie punktow?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strasznie dużo fizyki w otwartych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Toreno napisał:
A ile wam za egzamin, oceny i konkursy razem wyjdzie prawdopodobnie punktow?
165 okolo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to niby mało?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to duzo, ale i tak tych punktow nie wykorzystam, najlepsze liceum w moim miescie przyjmuje tak gdzies od 100+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wez pozycz troche, bo w Czestochowie nie jest tak latwo ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To, że ktoś nie pisze polskich znaków to nie znaczy, że ma problem z ortografią. A w ogóle to licealiści sobie mogą gadać że łatwy. My na lekcjach nie mieliśmy nawet twierdzenia talesa, a i te fałdowania też nie. A otwarte z fizyki były najtrudniejsze. Jako, że jestem dobra ze ścisłych i powinnam uzyskać dobry wynik no to jednak nie liczę na to. To było bardzo trudne. Nawet nauczyciele mówią że to trudne było. A licealiści wy pisaliście sto razy łatwiejszy więc teraz możecie mówić że pikuś. Może jednak nie będzie tak źle zostają jeszcze punkty z polskiego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o zadanie 17., to powinien być azot, bo tylko azot ma masę 14u. Podejrzewam jednak, że autorom testu chodziło o izotop węgla, bo inaczej nie podaliby liczby neutronów. Problem w tym, że izotopy mają zmienioną liczbę masową A, a oni napisali o masie 14u (a liczby masowej, o ile mi wiadomo, nie wyraża się w unitach). W unitach wyrażana jest jedynie masa atomowa, podawana pod symbolem pierwiastka. Na wikipedii wyczytałam, że nie wolno mylić masy atomowej z liczbą masową, więc te zadanie zostało źle sformułowane. Gdyby było napisane, że liczba masowa wynosi 14u i jest 8 neutronów, to wtedy 14-8=6, czyli wyszedłby węgiel. Wszystko by się zgadzało. Niestety wiele osób (w tym ja) pomyliło się przez źle sformułowane zadanie, no bo jak 14u to to musi być masa, a taką masę atomową ma jedynie azot. Zresztą nam na chemii nauczycielka 10 razy powtarzała, że masa atomowa jest pod symbolem pierwiastka i wyraża się ją w unitach, no to sorry bardzo. Naprawdę zaczynam powoli wierzyć, że te osoby, co układały ten test, same do końca nie wiedziały, co robią. Po prostu starały się go udziwnić jak tylko się da. :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niezle. Jestem w pierwszej klasie LO a przyznaje, ze mialabym problem z rozwiazaniem testu . Tak z ciekawosci zajrzalam zobaczyc co to tym razem oke wymyslila, no i w pierwszej chwili mnie zatkalo. Na liceum to jest juz dosc trudne a co dopiero gimnazjum...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak sie nie dostane do mojego liceum (rok temu prog byl 146pkt) to chyba do konca zycia nie wybacze sobie tego, ze nie znalazlem czasu na to jakze banalne zadanie za 4pkt. Ehh a wystarczylo 5 minut.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ooo a jak niektórzy mnie pilnowali, żebym się nie pomyliła. "Zamknij ryj" można powiedzieć sobie do kolegi swojego pokroju, jeśli masz na to odwagę. Ja tylko wyrażam swoje zdanie jak każdy na tym forum, a przypominam o podstawowych zasadach etyki i kultury. Jeśli chcesz być szanowany, szanuj innych. Polacy mają dziwny sposób na poprawianie swojego samopoczucia, dokopując innym. Na mnie to nie robi żadnego wrażenia, ale zauważyłam, że inni świetnie się czują próbując zwalić winę na wszystkich innych. Kiedy mój chłopak rok temu jechał z bratem do domu, a ich samochód wpadł w poślizg i zginął na miejscu, miałam ochotę napluć jego bratu w twarz, bo to on prowadził (mój chłopak nie miał prawka, miał 17 lat) i wyszedł z tego ze wstrząsem mózgu. Ale wiem, że to i tak niczego nie da, a analizowanie wszystkiego i użalanie się nad sobą nie jest wyjściem i niczego nie odwróci. Zastanówcie się co dla Was jest ważne, a co nie. Oddawajcie się tylko temu co kochacie. A co do humanistów - są takimi samymi ludźmi jak każdy. Przestańcie dzielić ludzi na lepszych czy gorszych. "Każdy inny, wszyscy równi". Każdy jest na swój sposób wyjątkowy i może posiadać cechy, których Tobie brakuje. Nie mam już ochoty przegadywać się z ludźmi. Najpierw dorośnijcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten egzamin z matmy był kompletną porażką. Może odrazu powinniśmy napisac maturę. PS życzę sukcesów zawodowych naszym kochanym egzaminatorom. Pozdro dla was, i uważajcie na te swoje drapieżne, napromieniowane BIEDRONKI!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja obecnie jestem w 2 LO, a powiem wam, ze dla mnie osobiście ten egzamin jest trudny. Rzeczywiscie matematyki było bardzo mało.... nie martwcie się jednak taki egzamin to nie koniec swiata. Najważniejsza jest matura bo to od niej zależy wasza przyszłośc, a czy dostaniecie się do tego czy innego LO to i tak w kazdym trzea sie uczyc , jeśli chce się zdac mature. A w każdym LO mature się zdaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to ......... było? napisał:
Ten egzamin z matmy był kompletną porażką. Może odrazu powinniśmy napisac maturę. PS życzę sukcesów zawodowych naszym kochanym egzaminatorom. Pozdro dla was, i uważajcie na te swoje drapieżne, napromieniowane BIEDRONKI!!!!!!!!!
ludzie wyluzujcie z tymi biedronkami przeciez one wam nic nie zrobily! biedronki tego egzaminu nie ukladaly, wiec przestancie bluzgać na te biedronki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem jak Wam, ale mi do tych pytań o biedronkach nie pasowała żadna odpowiedź. Przegięli !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test był do napisania, ale każdy był bardziej przygotowany na stronę matematyczną (ja również) widząc coś zupełnie nowego zamiast spokojnie to rozwiązać wszyscy bardzo się zdenerwowali i klops ;( test zawalony ;( ciekawe jaka średnia kraju bd?? ponad to wydaje mi się że ten egzamin był bardziej na wiedzę niż logiczne myślenie i praktykę, nie było żadnych FUNKCJI, PROCENTÓW, OBLICZANIA GODZINY CZY STĘŻENIA tego co przez cały rok wałkowaliśmy ;( Mam nadzieję, że za rok uczniowie dostaną coś bardziej matematycznego i prostego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
agata. napisał:
zgadzam się. To, że nam słabo poszło i tak już dobija. Nie zdajecie sobie sprawy z tego, że my to wiemy?! A jeżeli na każdym forum wyjeżdżają z takimi tekstami to nie pomaga.
idz do psychologa jak chcesz pocieszenia i pomocy a nie piszesz na forum. I to, ze z roku na rok ludzie sa coraz glupsi wiedza wszyscy. tak juz po prostu jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łO co to był za zje***y test jak go zobaczyłem to sę popościłem . co za poje***iec to układał poprostu żal pl A tak od tematu odchodząc to mam do sprzedania brubny 2 skibowe + mały rozrzutnik !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 11 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...